Strona główna / Terapia psychologiczna
Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna

Zapraszam do skorzystania z oferty wsparcia psychologicznego: konsultacji psychologicznych i terapii poznawczo-behawioralnej. Wśród oferty znajdują się spotkania stacjonarne oraz online. Wybierz odpowiednią dla siebie formę pomocy.

Umów wizytę

Konsultacje psychologiczne

Jedno lub kilka spotkań poświęconych na omówienie pojedynczego, aktualnie obecnego problemu w Twoim życiu. Konsultacje psychologiczne mają na celu zrozumienie i określenie trudności, z którymi się zmagasz. Wspólnie dokonamy wstępnej oceny sytuacji. Podczas konsultacji psychologicznych zapewnię psychoedukację na temat emocji oraz przedstawię Ci różne strategie radzenia sobie z trudnościami. Wspólnie opracujemy plan działania.

Umów konsultację
Sięgające do siebie dłonie

Psychoterapia osób dorosłych

Psychoterapia indywidualna to forma terapii, której podstawą jest relacja pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą. Jest toforma pomocy przeznaczona dla każdego, niezależnie odwieku, płci czy doświadczanych trudności.

Psychoterapia to proces, który pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje emocje i wypracować strategie radzenia sobie w trudnych życiowych momentach. Proces terapeutyczny dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT), w której oferuję swoje wsparcie, koncentruje się na modyfikowaniu negatywnych wzorców myślenia i zachowania.  Nurt ten zakłada, że myśli wpływają na nasze uczucia, a uczucia kształtują nasze zachowania. Terapia poznawczo-behawioralna jest ustrukturyzowana, ograniczona w czasie i oparta na dowodach naukowych. Zalecana jest w leczeniu m.in. zaburzeń lękowych,depresji, a także stosowana jest jako efektywna metoda radzenia sobie ze stresem

W trakcie terapii poznawczo-behawioralnej będziemy koncentrować się na zmianie wzorców myślenia m.in. przez naukę rozpoznawania zniekształceń w myśleniu, podważania własnych myśli, ale również przez uczenie się nowych strategii radzenia sobie z problemami i budowanie wiary we własne umiejętności. Na początku spotkań wspólnie ustalimy cele, które będziemy weryfikować wraz z postępowaniem procesu terapeutycznego.

Jestem bardzo zadowolona, że spotkałam na swojej drodze kogoś takiego jak Kasia. Ma w sobie wszystkie cechy, których szukałam przy wyborze specjalisty

- Paula (Twojpsycholog.pl)

Rozmowa podczas terapii

Jak wyglądają spotkania?

Podstawą spotkań jest relacja terapeuta - pacjent. Terapia poznawczo-behawioralna jest nastawiona na współpracę, dlatego nie musisz się martwić o to, że przez cały czas trwania sesji ani razu się nie odezwę. W trakcie spotkań zawsze aktywnie Cię słucham, ale również zadaję pytania i prowadzę z Tobą dialog. Będę dzielić się z Tobą moimi obserwacjami i sprawdzać, czy są one zgodne z Twoimi odczuciami. Sesje terapeutyczne są ważne, ale jeszcze istotniejsze jest to, co dzieje się pomiędzy nimi. Dlatego czasami będziesz miał/miała do wykonania zadanie pracy własnej, które pozwoli Ci utrwalić lub sprawdzić to, co omówiliśmy na spotkaniu.

Dla kogo jest psychoterapia poznawczo-behawioralna?

Na psychoterapię indywidualną zapraszam osoby dorosłe, które:
  • Doświadczają kryzysu emocjonalnego lub zawodowego

  • Potrzebują wsparcia w zakresie: stresu, motywacji, rozwoju osobistego, zmiany w obszarze zawodowym

  • Odczuwają potrzebę wprowadzenia zmian w życiu

  • Są zmęczone pracą zawodową, doświadczają wypalenia zawodowego

  • Stoją w obliczu podjęcia trudnej decyzji

  • Chcą lepiej poznać siebie i mechanizmy, które nimi kierują

  • Zmagają się z zaburzeniami nastroju, depresją lub nieprzemijającym lękiem

  • Chcą nauczyć się budować trwałe i bezpieczne relacje z innymi

  • Zmagają się z niską samooceną

  • Mają trudność w stawianiu granic

  • Zmagają się z trudnościami w relacjach

  • Chcą polepszyć funkcjonowanie w obszarze kompetencji miękkich i umiejętności społecznych

  • Chcą zrozumieć swoje emocje

Cennik

  • Konsultacja psychologiczna

    150 zł/h

  • Terapia online

    150 zł/h

  • Terapia stacjonarna

    150 zł/h

Terapia psychologiczna - FAQ

01Jak mam się przygotować do pierwszej sesji?

Na pierwszą sesję terapeutyczną nie musisz się specjalnie przygotowywać. Możesz zastanowić się, co jest aktualnie największą trudnością, z którą się zmagasz, ale i tak na spotkaniu zadam Ci dużo pomocniczych pytań.

02Czy to, co powiem na terapii, pozostaje poufne?

Tak, wszystko, co omawiane jest podczas sesji terapeutycznych, pozostaje poufne. Terapeuci są zobowiązani do przestrzegania zasad etyki zawodowej oraz prawa dotyczącego poufności. Wyjątkiem są sytuacje, w których istnieje zagrożenie dla Twojego życia lub życia innych osób, a także gdy terapeuta jest zobligowany do ujawnienia informacji zgodnie z przepisami prawnymi.

03Jak długo trwa terapia i jak często odbywają się sesje?

Czas trwania terapii zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz rodzaju trudności, nad którymi pracujemy. Niektóre osoby potrzebują wsparcia przez kilka tygodni, inne mogą uczestniczyć w sesjach przez kilka miesięcy lub dłużej. Standardowa sesja trwa około 50 minut i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu, choć częstotliwość spotkań może być dostosowana do Twoich możliwości i oczekiwań.

04Czym jest terapia psychologiczna i jak wygląda pierwsza sesja?

Terapia psychologiczna to proces wsparcia emocjonalnego i rozwoju osobistego, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Pierwsze 3-4 sesje są zazwyczaj spotkaniami konsultacyjno-diagnostycznymi, podczas których terapeuta zadaje pytania, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i cele. Jest to też moment, w którym omawiane są zasady współpracy, czas trwania terapii oraz oczekiwania. To czas na swobodne zadawanie pytań i wzajemne poznanie.